מפלגת מגן – עיקרי מצע

מפלגת "מגן" היא מפלגה חברתית, עם מחויבות בלתי-מתפשרת לביטחון ישראל, לקיום צרכי הביטחון וההתיישבות, ולקידום אחדות ושיתוף בחברה הישראלית. "מגן" שואפת לחדש ולהתאים את ערכי הציונות לזמנים המשתנים, ולקיים במדינת ישראל חברה צודקת, מוסרית, ומחויבת לערכים המשותפים. עיקר היעדים אותם תשאף "מגן" להגשים הינם:

 1. להגן על אחדות עם ישראל ותושבי ישראל, ולחזק את השיח הסובלני, המאחד והמחבר.
 2. להגן על מדינת ישראל ומרחבי הביטחון שלה, ולקיים מדיניות פרו-אקטיבית להסדרה במזרח התיכון.
 3. לחזק את מערכת אכיפת-החוק ולהטמיע בה את ריסון הכוח, האיזונים הנדרשים, הבלמים, הסבירות והצדק – במטרה לשמור על זכויות כל תושבי ישראל ולהגן עליהם במסגרת החוק.
 4. להביא לשוויון אמיתי לבני המיעוטים, במסגרת של תכנית רב-שנתית הכוללת: השקעה מסיבית בתשתיות, דיור, תעשייה, וחינוך. במקביל, תתבצע השתלבות מלאה של בני-המיעוטים בחברה הישראלית.
 5. להעביר את הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, והאוכלוסיות המוחלשות בישראל, מהחצר האחורית אל הקדמית.
 6. להגן על מרכזיותה וחשיבותה של מסורת ישראל והזיקה למורשת עם-ישראל.
 7. להבטיח חינוך איכותי, ערכי, מסור ומקצועי לכול – בגנים, בבתי הספר, ובאקדמיה. לקדם חינוך של חמש-יחידות לערכים ואהבת המולדת.
 8. לקיים סקטור עסקי תחרותי, עם פיקוח נבון ויעיל – לטובת כל אזרחי ישראל.
 9. לחדש את הסקטור הציבורי כדי שמטרותיו תהיינה לפתח תשתיות ולשרת באופן יעיל את תושבי ישראל, ולשנות באופן משמעותי את תפקוד וניהול הממשלה כדי להתאימם למאה ה-21.
 10. לדאוג למשרתים בצה״ל, לכוחות הביטחון ולמתנדבים – הם הערובה לקיום המדינה. מדינת ישראל תגן על משרתי מערכת הביטחון שלה באמצעות "חוק החסינות לכוחות הביטחון באירועים מבצעיים" שמפלגת מגן תדאג לחקיקה שלו.
 11. לפתח באופן מושכל את חבלי הארץ: לשדרג את הגולן, הגליל, יהודה-ושומרון, עוטף עזה, הנגב והערבה, ולחזק את ירושלים.
 12. לחזק ולפתח חדשנות ויזמות בחקלאות ובתעשייה – אלה הן מיסודות המדינה ועלינו לקדם אותן. להגן על שטחים ירוקים, על זכויות בעלי חיים, ועל שמורות הטבע בישראל.
 13. להשיק את תכנית "להזדקן בכבוד" שתתמוך ותחזק את מעמד הקשישים בישראל. התכנית תקדם הכרה חברתית בגיל השלישי באמצעות חינוך מגיל צעיר, חיזוק מעורבות הקהילה וההתנדבות, ושיפור מערכי התמיכה ברפואה, סיעוד וכלכלה.
 14. להוציא לפועל באופן מידי תכנית דו-שנתית – "הניצולים הם הלב של כולנו" – לטיפול מסור ומושכל בניצולי השואה. התכנית תדאג להעברה מידית של המקורות הכספיים והאחרים הנדרשים כדי לאפשר לכול ניצולי השואה לקיים חיים איכותיים, מכובדים ומלאים.

נספחים

נספח לחוק בעלי החיים

חוק החסינות לכוחות הביטחון באירועים מבצעיים